Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Doba žen přichází aneb mé psaní ženám

16. 05. 2013 16:59:51
Milé ženy, přítelkyně, známé i neznámé,přišel čas uctívat ženský princip. Bohyni. Ženu. Matku. Zemi. Je čas vrátit Svět do rovnováhy.Přišel čas, abychom se probudily. Vraťme se zpět ke své podstatě.

Máme prostor, ale mnohé z nás se staly muži v ženském těle. Mnohé z nás už vydělávají stejně nebo více než muži, máme často postavení srovnatelné s muži, ale za jakou cenu? Nemůžeme najít partnera, ze kterého bychom cítily sílu a respekt ochranitele, mnoho z nás ztratilo za cenu úspěchu ve světě mužů svoji základní ženskou schopnost počít, donosit a porodit přirozeně dítě! Odpojily jsme se od svého cyklu, přestaly jsme naslouchat našemu vrozenému daru - své intuici, ztratily jsme úctu ke zralému věku ženy a snažíme se vypadat nepřirozeně mladé, tajíme a oddalujeme menopauzu, protože se bojíme stáří a ztráty hodnoty pro naše partnery. Potlačujeme své pocity a snažíme se být racionální jako muži. Proto je mezi námi jen velmi málo zdravých žen. Většina žen je nemocných na těle nebo na duši - a často jsou to ženy, které na první pohled vypadají krásné a bezstarostné. Ztratily jsme za poslední 3 tis. let postupně svoji cenu, svoji přirozenou identitu.
Nikdo nám nemůže naši hodnotu dárkyně Života, tvůrkyně krásy, moudré rádkyně, intuitivní inspirátorky, přirozené léčitelky a správkyně hojnosti vrátit zpět, dokud ji samy v sobě znovu nenalezneme. Dokud v sobě znovu nenalezneme naši prapůvodní ženu, kterou jsme se narodily. Teprve pak, až poskládáme všechny ztracené části svého ženství a staneme se samy sebou, ŽENOU, uvědomíme si opět svoji CENU, HODNOTU. A budete žasnout, smát se i plakat nad tím, co uvidíte. Nad tím, čím jsme nyní, a čím jsme ve skutečnosti ve své hloubi, ve své podstatě. To, co si o sobě myslíme, to se nám zrcadlí zpět ve vztazích, v práci, v dením životě.

Miluj sebe a budeš milována ostatními.
Vnímej sebe a budeš vnímána okolím.
Věř sobě a bude ti důvěřováno.
Buď sama sebou a prožiješ naplněný život.
Život není jen krása a radost, ale také rány, smutek a chyby, ze kterých se učíme a posouváme se tak blíže k moudrosti života.
Světlo není lepší než Temnota. Jedno patří k druhému a obojí má zde na Zemi své místo a účel.
Teprve ve chvíli nejtemnější tmy, se rodí největší potřeba Světla a ono dostává svůj význam. A my si uvědomujeme sílu jeho Záře.
Najdi své poslání, které naplní tvé srdce pocitem smyslu-plnosti, jednoty a radosti.
Neboj se, dcero Země a Nebe a vykroč na svou Cestu.
Jak říká má učitelka Karaimi: jsou jen dvě cesty: cesta strachu a cesta lásky.
Cesta strachu vede k úpadku, bolesti a nemoci. Cesta lásky k rozkvětu, radosti, zdraví a moudrosti.

Rozhodly jsme se být celými ženami, najít své ztracené či potlačené části, znovu objevit své ženství a obnovit úctu k sobě a k ženám nejen pro sebe ale i pro ostatní ženy, pro své sestry, dcery, přítelkyně, ale i pro naše matky a babičky, které prožily svůj život v době, kdy byly ženy těžce zkoušeny a otročeny. Víme, že tím, že se probudíme my, uzdravujeme celou svou rodovou linii.
Vydaly jsme se směle, odhodlaně a s láskou cestou pravdy, cestou naslouchání Zemi, svému tělu, svému lůnu, přírodě a jejím živlům.
Rozhodly jsme se přijmout svoji divokost a nespoutanost, která je podstatou našeho ženství.
Rozhodly jsme se být opravdovými Ženami, aby naši muži vedle nás mohli být pravými Muži.

Jestli to cítíš alespoň někdy stejně, nejsi blázen! Je to tak správně. A nejsi sama! Je nás víc.
Jestli chceš, přidej se k nám a vydej se na dobrodružnou cestu ke své přirozenosti, síle a plnosti spolu s námi. Poslechni hlas svého srdce, volání svého lůna a najdeš nás. Čekáme na tebe u posvátného pramene, tančíc kolem ohně, v rituálním kruhu žen při iniciačním obřadu, u rozpálené pece se zadělaným těstem na chléb, za úplňku v lesích hovoříc se sestrou Lunu, na zahradě s rukama v záhonku, u stánku s ocem a zeleninou na trhu, v divadle, na koncertě, v parku... Hledej nás srdcem a najdeš nás. Každá cesta začíná jedním prostým krokem. A jak řekl Dalajláma: Svět zachrání žena ze Západu.

Autor: Eva Elexová | čtvrtek 16.5.2013 16:59 | karma článku: 18.57 | přečteno: 1177x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Ivana Dianová

Cikáni mají lázně zadarmo, kdykoli si o ně řeknou

"Kamarádka to vyřizuje a říkala mi to. " Sousedka má oči navrch hlavy. Taky mám oči navrch hlavy a nejenom kvůli lázním.

20.9.2021 v 17:47 | Karma článku: 16.33 | Přečteno: 509 | Diskuse

Ivana Dianová

Mám diagnózu jako Péťa Muk

Někteří lidé jako by sami o sobě neexistovali, zdá se mi. Jako by jejich vlastní kvality pro život nestačily.

19.9.2021 v 11:07 | Karma článku: 24.27 | Přečteno: 589 | Diskuse

Alexandra Synac

Šeptání vln

Až doposud vždy viděla moře z jistoty pevné půdy pod nohama. Moře z vrtkavého kajaku vypadá úplně jinak, pomyslela si Kara úzkostlivě. Ultramarínová hladina byla naprosto průzračná snad několik metrů do hloubky.

18.9.2021 v 13:16 | Karma článku: 9.99 | Přečteno: 128 | Diskuse

Alena Damijo

Jak být dobrým "školním rodičem"

Každý z nás chce pro své dítko to nejlepší a touží být nejúžasnějším rodičem pod sluncem. Ale uvědomujeme si, že ne každý takový milující rodič je zároveň skvělým „školním rodičem“? My učitelé bychom mohli vyprávět...

17.9.2021 v 10:45 | Karma článku: 20.49 | Přečteno: 491 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CCLXXXII.

Manželská symbióza v našem podání vykazuje jisté nestandardní prvky; nefungujeme jako dvojice, ale dva tolerující se jednotlivci (s příležitostnou shodou).

16.9.2021 v 5:54 | Karma článku: 11.18 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 478
Herečka, režisérka, divadelní autorka, lektorka

Najdete na iDNES.cz