Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 25. července 2021 Jakub

Doba žen přichází aneb mé psaní ženám

16. 05. 2013 16:59:51
Milé ženy, přítelkyně, známé i neznámé,přišel čas uctívat ženský princip. Bohyni. Ženu. Matku. Zemi. Je čas vrátit Svět do rovnováhy.Přišel čas, abychom se probudily. Vraťme se zpět ke své podstatě.

Máme prostor, ale mnohé z nás se staly muži v ženském těle. Mnohé z nás už vydělávají stejně nebo více než muži, máme často postavení srovnatelné s muži, ale za jakou cenu? Nemůžeme najít partnera, ze kterého bychom cítily sílu a respekt ochranitele, mnoho z nás ztratilo za cenu úspěchu ve světě mužů svoji základní ženskou schopnost počít, donosit a porodit přirozeně dítě! Odpojily jsme se od svého cyklu, přestaly jsme naslouchat našemu vrozenému daru - své intuici, ztratily jsme úctu ke zralému věku ženy a snažíme se vypadat nepřirozeně mladé, tajíme a oddalujeme menopauzu, protože se bojíme stáří a ztráty hodnoty pro naše partnery. Potlačujeme své pocity a snažíme se být racionální jako muži. Proto je mezi námi jen velmi málo zdravých žen. Většina žen je nemocných na těle nebo na duši - a často jsou to ženy, které na první pohled vypadají krásné a bezstarostné. Ztratily jsme za poslední 3 tis. let postupně svoji cenu, svoji přirozenou identitu.
Nikdo nám nemůže naši hodnotu dárkyně Života, tvůrkyně krásy, moudré rádkyně, intuitivní inspirátorky, přirozené léčitelky a správkyně hojnosti vrátit zpět, dokud ji samy v sobě znovu nenalezneme. Dokud v sobě znovu nenalezneme naši prapůvodní ženu, kterou jsme se narodily. Teprve pak, až poskládáme všechny ztracené části svého ženství a staneme se samy sebou, ŽENOU, uvědomíme si opět svoji CENU, HODNOTU. A budete žasnout, smát se i plakat nad tím, co uvidíte. Nad tím, čím jsme nyní, a čím jsme ve skutečnosti ve své hloubi, ve své podstatě. To, co si o sobě myslíme, to se nám zrcadlí zpět ve vztazích, v práci, v dením životě.

Miluj sebe a budeš milována ostatními.
Vnímej sebe a budeš vnímána okolím.
Věř sobě a bude ti důvěřováno.
Buď sama sebou a prožiješ naplněný život.
Život není jen krása a radost, ale také rány, smutek a chyby, ze kterých se učíme a posouváme se tak blíže k moudrosti života.
Světlo není lepší než Temnota. Jedno patří k druhému a obojí má zde na Zemi své místo a účel.
Teprve ve chvíli nejtemnější tmy, se rodí největší potřeba Světla a ono dostává svůj význam. A my si uvědomujeme sílu jeho Záře.
Najdi své poslání, které naplní tvé srdce pocitem smyslu-plnosti, jednoty a radosti.
Neboj se, dcero Země a Nebe a vykroč na svou Cestu.
Jak říká má učitelka Karaimi: jsou jen dvě cesty: cesta strachu a cesta lásky.
Cesta strachu vede k úpadku, bolesti a nemoci. Cesta lásky k rozkvětu, radosti, zdraví a moudrosti.

Rozhodly jsme se být celými ženami, najít své ztracené či potlačené části, znovu objevit své ženství a obnovit úctu k sobě a k ženám nejen pro sebe ale i pro ostatní ženy, pro své sestry, dcery, přítelkyně, ale i pro naše matky a babičky, které prožily svůj život v době, kdy byly ženy těžce zkoušeny a otročeny. Víme, že tím, že se probudíme my, uzdravujeme celou svou rodovou linii.
Vydaly jsme se směle, odhodlaně a s láskou cestou pravdy, cestou naslouchání Zemi, svému tělu, svému lůnu, přírodě a jejím živlům.
Rozhodly jsme se přijmout svoji divokost a nespoutanost, která je podstatou našeho ženství.
Rozhodly jsme se být opravdovými Ženami, aby naši muži vedle nás mohli být pravými Muži.

Jestli to cítíš alespoň někdy stejně, nejsi blázen! Je to tak správně. A nejsi sama! Je nás víc.
Jestli chceš, přidej se k nám a vydej se na dobrodružnou cestu ke své přirozenosti, síle a plnosti spolu s námi. Poslechni hlas svého srdce, volání svého lůna a najdeš nás. Čekáme na tebe u posvátného pramene, tančíc kolem ohně, v rituálním kruhu žen při iniciačním obřadu, u rozpálené pece se zadělaným těstem na chléb, za úplňku v lesích hovoříc se sestrou Lunu, na zahradě s rukama v záhonku, u stánku s ocem a zeleninou na trhu, v divadle, na koncertě, v parku... Hledej nás srdcem a najdeš nás. Každá cesta začíná jedním prostým krokem. A jak řekl Dalajláma: Svět zachrání žena ze Západu.

Autor: Eva Elexová | čtvrtek 16.5.2013 16:59 | karma článku: 18.57 | přečteno: 1177x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Horst Anton Haslbauer

Jiná přátelství

Emilia je jedna z našich sedmi vnoučat. Ve třech letech se u ní objevil NEFROTICKÝ SYNDROM (nemocné a špatně fungující ledviny). Mívají to převážně jen děti. Léčba zatím většinou není úspěšná. Emi je ve stádiu 3. Při 4 už je nutná

24.7.2021 v 8:38 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 276 | Diskuse

Hana Bordovská

Neštovice

Chvílemi mě i mrzelo, že ač mám dvě děti, zatím žádné drama s neštovicemi. Přeci jen jsem chtěla pyšně obvolávat kamarádky a nabízet (čti prodávat) nakažlivost mých dětí. Nicméně větší smůlu na neštovice než já nemá asi nikdo.

24.7.2021 v 6:34 | Karma článku: 8.24 | Přečteno: 229 | Diskuse

Iva Votočková

Nejsem hodna být blogerem

Psaní je pro mě terapií. Potřebuji své myšlenky uveřejnit. Učím se tak být sama sebou a zároveň své já projevit navenek s podstoupením rizika, že mě někdo zkritizuje nebo projeví jiný názor.

22.7.2021 v 22:21 | Karma článku: 14.96 | Přečteno: 316 | Diskuse

Stanislava Boudová

Měla jsem první rande! V kavárně na pravé straně mostu!

To není jen tak! Nejdřív najít někoho, s kým bych na to rande šla! A pak si dobře určit místo, kde se sejdeme! A stejně jsou to nervy, jestli se tam vůbec najdeme a taky, jestli nebudu vypadat už od začátku jako děsná stíhačka!

21.7.2021 v 16:55 | Karma článku: 28.35 | Přečteno: 703 | Diskuse

Iva Votočková

Jsme štvanci hnaní bičem vlastní mysli

Jak můžeme být šťastní, když věříme tomu, že sebelásku si zasloužíme teprve až v životě něco dokážeme? Jak můžeme být spokojení, když přes svá hodnocení nejsme schopní uvidět dokonalost života tady a teď?

21.7.2021 v 7:50 | Karma článku: 11.80 | Přečteno: 281 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 478
Herečka, režisérka, divadelní autorka, lektorka

Najdete na iDNES.cz