Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 22. října 2021 Sabina

Doba žen přichází aneb mé psaní ženám

16. 05. 2013 16:59:51
Milé ženy, přítelkyně, známé i neznámé,přišel čas uctívat ženský princip. Bohyni. Ženu. Matku. Zemi. Je čas vrátit Svět do rovnováhy.Přišel čas, abychom se probudily. Vraťme se zpět ke své podstatě.

Máme prostor, ale mnohé z nás se staly muži v ženském těle. Mnohé z nás už vydělávají stejně nebo více než muži, máme často postavení srovnatelné s muži, ale za jakou cenu? Nemůžeme najít partnera, ze kterého bychom cítily sílu a respekt ochranitele, mnoho z nás ztratilo za cenu úspěchu ve světě mužů svoji základní ženskou schopnost počít, donosit a porodit přirozeně dítě! Odpojily jsme se od svého cyklu, přestaly jsme naslouchat našemu vrozenému daru - své intuici, ztratily jsme úctu ke zralému věku ženy a snažíme se vypadat nepřirozeně mladé, tajíme a oddalujeme menopauzu, protože se bojíme stáří a ztráty hodnoty pro naše partnery. Potlačujeme své pocity a snažíme se být racionální jako muži. Proto je mezi námi jen velmi málo zdravých žen. Většina žen je nemocných na těle nebo na duši - a často jsou to ženy, které na první pohled vypadají krásné a bezstarostné. Ztratily jsme za poslední 3 tis. let postupně svoji cenu, svoji přirozenou identitu.
Nikdo nám nemůže naši hodnotu dárkyně Života, tvůrkyně krásy, moudré rádkyně, intuitivní inspirátorky, přirozené léčitelky a správkyně hojnosti vrátit zpět, dokud ji samy v sobě znovu nenalezneme. Dokud v sobě znovu nenalezneme naši prapůvodní ženu, kterou jsme se narodily. Teprve pak, až poskládáme všechny ztracené části svého ženství a staneme se samy sebou, ŽENOU, uvědomíme si opět svoji CENU, HODNOTU. A budete žasnout, smát se i plakat nad tím, co uvidíte. Nad tím, čím jsme nyní, a čím jsme ve skutečnosti ve své hloubi, ve své podstatě. To, co si o sobě myslíme, to se nám zrcadlí zpět ve vztazích, v práci, v dením životě.

Miluj sebe a budeš milována ostatními.
Vnímej sebe a budeš vnímána okolím.
Věř sobě a bude ti důvěřováno.
Buď sama sebou a prožiješ naplněný život.
Život není jen krása a radost, ale také rány, smutek a chyby, ze kterých se učíme a posouváme se tak blíže k moudrosti života.
Světlo není lepší než Temnota. Jedno patří k druhému a obojí má zde na Zemi své místo a účel.
Teprve ve chvíli nejtemnější tmy, se rodí největší potřeba Světla a ono dostává svůj význam. A my si uvědomujeme sílu jeho Záře.
Najdi své poslání, které naplní tvé srdce pocitem smyslu-plnosti, jednoty a radosti.
Neboj se, dcero Země a Nebe a vykroč na svou Cestu.
Jak říká má učitelka Karaimi: jsou jen dvě cesty: cesta strachu a cesta lásky.
Cesta strachu vede k úpadku, bolesti a nemoci. Cesta lásky k rozkvětu, radosti, zdraví a moudrosti.

Rozhodly jsme se být celými ženami, najít své ztracené či potlačené části, znovu objevit své ženství a obnovit úctu k sobě a k ženám nejen pro sebe ale i pro ostatní ženy, pro své sestry, dcery, přítelkyně, ale i pro naše matky a babičky, které prožily svůj život v době, kdy byly ženy těžce zkoušeny a otročeny. Víme, že tím, že se probudíme my, uzdravujeme celou svou rodovou linii.
Vydaly jsme se směle, odhodlaně a s láskou cestou pravdy, cestou naslouchání Zemi, svému tělu, svému lůnu, přírodě a jejím živlům.
Rozhodly jsme se přijmout svoji divokost a nespoutanost, která je podstatou našeho ženství.
Rozhodly jsme se být opravdovými Ženami, aby naši muži vedle nás mohli být pravými Muži.

Jestli to cítíš alespoň někdy stejně, nejsi blázen! Je to tak správně. A nejsi sama! Je nás víc.
Jestli chceš, přidej se k nám a vydej se na dobrodružnou cestu ke své přirozenosti, síle a plnosti spolu s námi. Poslechni hlas svého srdce, volání svého lůna a najdeš nás. Čekáme na tebe u posvátného pramene, tančíc kolem ohně, v rituálním kruhu žen při iniciačním obřadu, u rozpálené pece se zadělaným těstem na chléb, za úplňku v lesích hovoříc se sestrou Lunu, na zahradě s rukama v záhonku, u stánku s ocem a zeleninou na trhu, v divadle, na koncertě, v parku... Hledej nás srdcem a najdeš nás. Každá cesta začíná jedním prostým krokem. A jak řekl Dalajláma: Svět zachrání žena ze Západu.

Autor: Eva Elexová | čtvrtek 16.5.2013 16:59 | karma článku: 18.57 | přečteno: 1177x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Ivana Lance

Lhostejnost kolem nás, anebo: Zákony džungle

provozoval jistý pasažér, který nastoupil do příměstského vlaku nedaleko Philadelphia kolem 21:15. S ním nastoupila i žena, ke které si asi minutu po nástupu přisedl. Na videozáznamu je vidět, jak je jeho blízkost ženě nepříjemná

21.10.2021 v 15:01 | Karma článku: 27.42 | Přečteno: 701 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CCLXXXIX.

K zásadním životním krokům může vést zralá úvaha, stejně jako jedna zcela náhodná a nepodstatná událost.

20.10.2021 v 17:17 | Karma článku: 15.22 | Přečteno: 251 | Diskuse

Stanislava Boudová

60+?!? Stařenka není zmatená! Má jen tenkou kůži!

Úterní ráno v bance. Stařenka nešťastně sedí na židli a tázavě se dívá na kamarádku Máňu. Mladá bankéřka zvedá oči k nebi! Jak vyřešit problém, aby se jí tu ty dvě staré ženy nezhroutily?

20.10.2021 v 16:55 | Karma článku: 37.12 | Přečteno: 5362 | Diskuse

Gabriela Němčíková

Už nikdy nebudu chtít, aby děcka doma uklízely

Čas utíká rychleji než Američani z Kábulu a Edouš a Bohouš už dorůstají do věku, kdy by mohli zvládnout i náročnější domácí práce než donést tátovi pivo z ledničky.

19.10.2021 v 8:58 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 754 | Diskuse

Ivana Lance

Co je v poslední době IN a co je OUT v Americe?

Hráči na stadionech už v pokleku nevzdávají "čest" americké hymně. Oslavování kriminálníků se už přežilo a je to v podstatě OUT. Ne že by se nenašly hlasy, které by rády obnovily rasistickou nenávist, aby lidé zapomněli kam je

18.10.2021 v 14:11 | Karma článku: 31.33 | Přečteno: 1232 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 479
Herečka, režisérka, divadelní autorka, lektorka

Najdete na iDNES.cz